09 Ekim 2013 Divan Toplantısı Konuşmam

9 Ekim 2013 tarihinde gerçekleşenen Divan Toplatısında yapmış olduğum konuşmayı eksiksiz olarak aşağıya ekliyorum. Konuşmam Fatih Terim konusunun iç yüzünü ve bazı mali konuları içermektedir.

İzlemenizi önemle rica ediyorum.

Saygılarımla,

09 Ekim 2013 Divan Toplantısı Konuşmam” üzerine 2 düşünce

 1. Hayri abi gerçekten çok samimi bir Galatasaray’lısın sen. Yönetici yada başkan olma gibi bir hevesi, çıkarı olmayan hakiki bir Galatasaray’li..! Seni çok seviyor ve sonuna kadar destekliyoruz. Galatasaray sevgisini, Aşkını insanların kalplerinde yeşermesine sebep olan Gündüz Kılıç, Metin Oktay, Fatih Terim’dir. Onlara sahip çıktığın için sana minnettarız.. SAYGILAR SEVGİLER ABICIM..

 2. hayri bey, konuşmayı paylaştığınız için teşekkürler.

  yönetim seçimi konusundaki eleştirinizi anlıyorum ancak başkanın kendi istediği ekiple yola devam hakkı da vardır, ve kurallar çerçevesinde yönetimini değiştirmesinde bir sakınca yok. sonuçta şu anki yönetim de genel kurul seçimi ile iş başında. sizler üye bizler de taraftar olarak takipçileriyiz.

  fatih terim konusunu ise biraz tek taraflı ele almışsınız.
  hocamızın (sizin de belirttiğiniz gibi bir galatasaray efsanesi olarak) tek görevi şike suçunu örtbas etmek olan, bunun yanında galatasaray nefretini her fırsatta açıkça (hocaya verdiği cezalarda da) gösteren bir federasyon için çalışması içimize sindirilecek bir yaklaşım değil maalesef. bu konudan da bahsetmeniz daha iyi olurdu.

  fatih terim e sözleşme teklifi kararı ise resmi siteden yayınlandı. hocamız milli takım – galatasaray arasında basında yaratılan tüm gerilimi açıkça görmesine ve çok kısa bir pozitif açıklamayla bütün bunları bitirebilecek durumda olmasına rağmen bunu yapmadı maalesef. tek yapacağı teklif kararına sevindiğini ve başkanla bir araya gelince detayları görüşerek imzalayabileceğini söylemekti. imzalasa dahi onu burada zorla tutacak halimiz yok, isterse milli takıma istediği zaman giderdi.

  tabii ki başkan ve yönetim kurulu nun sudan sebeplerle ve son derece kaba bir tavırla hocayı kovması da unutulmayacak bir ayıp maalesef. bu tarz, ancak yüz kızartıcı bir suçun karşılığı olabilir. söyledikleriniz bu durumu açıklamakta az bile kalmış.

  mali konularda ise belli ki kulüp stadyum gelirlerini sermaye artışında kullanmak üzere saklıyor.
  bu tutarla sermaye artışı olmasa dahi bazı iyileştirmeler yapılabilir.
  banka ve diğer borçların genel artışını 2.sermaye artırımının geciktirilmesine bağlamak daha doğru olur.
  umarım sermaye artırımı dünkü açıklamalar sonrası aksaksız gerçekleşir.
  2014’den itibaren bilet gelirlerinin de sportif aş bilançolarına yansımasından sonra hepimiz daha net bir fotoğraf görebiliriz.

  tekrar teşekkürler.
  egemen

Yorumlayın