Bitirin Bu Düşmanlığı Röportajı Üzerine Futbol Dünyası Mensuplarından Yorumlar

Bir yıl önce, 01 Ağustos 2012 tarihinde Fanatik Gazetesi’nde yayınlanan ”BİTİRİN BU DÜŞMANLIĞI” başlıklı röportajıma, aynı gazetenin temas kurduğu, Türk Futbol dünyasının 22 değerli mensubunun 10 Ağustos 2012 tarihinde yine aynı gazetede yayınlanan  yorumlarını  da sizlerle paylaşmak istedim.

Aşağıda sunuyorum.

Taraflı/tarafsız, renk ayırımı yapmadan, akliselim sahibi tüm futbol ve barış severlerin aynı yönde çaba sarfedeceklerine ilişkin umudumu sonuna kadar koruyacak ve bu yönde ısrar edeceğim. Bu ülke ve bu takımlar hepimizin. Sizlerin de, ümitsizlik yorumları yapmadan bu istikamette çaba sarfetmenizi önemle rica ediyorum.

Hayri Kozak Neden Konuşur, Neden Eleştirir

“O sadece eleştirir… Devamlı muhalefet yapar… Eleştirmek en kolay iştir, yönetime girsin de görelim…” derler, yazarlar bazıları benim için…

GS üyeliği yaşamımda ilk kez rahmetli başkanımız Prof. Dr. Ali Uras döneminde 21 Nisan 1979’da kürsüye çıktım, yaşım 34 idi. Bugün yaşım 68 hala mikrofonlardayım. Adeta yüzüm eskidi, sanmayın ki farkında değilim. Yıllardır çok alıştığım kürsüden beni dinleyenlerin yüz hatlarını, psikolojilerini görebiliyor, hissedebiliyorum. Dikkatle dinleyeni de, uyuklayanı da…

Herkesin şunu iyi bilmesini rica ediyorum. Galatasaray topluluklarının önünde kürsüye çıkmak kolay değildir. Bunca yıldan sonra Hayri Kozak için de asla bir zevk değildir. Ancak olayın benim sizlerle paylaşmak istediğim bana göre bilinmesi gereken bazı acı gerçekleri olduğunu söylemek durumundayım.

1) Olağan Genel Kurul Toplantıları, üye tabiri ile kısaca Mali Kongreler, her yıl bir kez yapılır. Mali, idari, sportif tüm icraatların ve yeni bütçenin tartışılacağı çok önemli toplantılardır. Hayattaki üye adedinin takriben 12.000, kaydı açık üye sayısının 8-9.000 olan son 2 yılın Genel Kurul katılımlarına bakalım:

Okumaya devam et

Galatasaray Adası Hakkında

Galatasaray Spor Kulübü’nün sahip olduğu en değerli gayrimenkullerden biri olan Ada, İstanbulumuz’un çok önemli güzelliklerinin başında gelen İstanbul Boğazı’nda bulunan tek kara parçasıdır. Kulübün Fenerbahçe Burnu’ndaki Kalamış Tesisleri ile birlikte iki sportif ve sosyal tesisinden biri olan ve takriben 8 yıldır bir kiracı tarafından işletilen Ada’nın bugünkü statüsü ve kira koşulları üyeler arasında uzunca süredir merak konusudur. Camiada sürekli tartışma konusu olan bu durumu aydınlatacak şekilde bir bilgilendirme yapmanın yararlı olacağını düşünerek elimdeki bazı önemli bilgileri ve Ada’nın geleceği hakkında tamamen kişisel düşüncelerimi Galatasaraylılarla paylaşmak istedim. Bu arada  devam eden  Tahliye davasının ilk duruşmasının 06 Ağustos 2013 saat 11.30′da İstanbul 7.Sulh Hukuk Mahkemesi’nde yapılacağını  ilgilenenlerin bilgisine sunarım.

Galatasaray Adası

Okumaya devam et